5 soovitust, kuidas leida ajutist või hooajalist tööd
Paljud meist on pidanud silmitsi seisma ootamatute olukordadega – olgu selleks palgata puhkus, koondamine või soov vahetada töökohta paindlikuma töö vastu. Kui vajad sissetulekut kiiresti või soovid vahepealset tööd enne järgmist suurt sammu, tasub vaadata ajutiste ja hooajatööde pakkumisi.
Panime kokku viis praktilist soovitust, mis aitavad Sul ajutise töö leidmisel edukamalt alustada.
1. Sea ootused ja soovid varakult paika
Kiire tööotsing võib tunduda stressirohke ning esmapilgul võib tunduda, et „kõik sobib“. Tegelikkuses on aga hea juba alguses läbi mõelda, milline töö Sulle päriselt sobib ja millised tingimused on Sinu jaoks vastuvõetavad.
Mõtle läbi:
Kas oled valmis füüsiliselt nõudlikuks tööks?
Kas töö asukoht ja graafik sobivad Sinu elukorraldusega?
Kui paindlik oled palganumbri või töötingimuste osas?
Kas Sul on toetav võrgustik, kes saab aidata näiteks lastehoiuga?
Mida selgem on Sinu pilt enda ootustest ja piirangutest, seda lihtsam on teha läbimõeldud valikuid ja säästa aega ebasobivatele pakkumistele reageerimiselt.
2. Ole aktiivne ja uudishimulik
Ajutise töö leidmisel on kiirus ja aktiivsus võtmetähtsusega. Alusta CVKeskus.ee'st – otsi spetsiaalselt ajutiste või hooajatööde kategooriaid ning aktiveeri märguanded värskete pakkumiste kohta.
Kasuta ära ka sotsiaalmeediat ja tööotsingugruppe – näiteks Facebookis tegutsevad kogukonnad, kus jagatakse tööpakkumisi piirkondlikult või valdkonnapõhiselt. Samuti tasub googeldada konkreetsete ettevõtete tööpakkumisi ja võtta initsiatiiv – kui tead, et mõni firma otsib tihti lisakäsi, kirjuta neile otse.
3. Värskenda oma CV-d – ja tee seda täna!
Ajutine töö ei tähenda, et võiksid kandideerida hooletu CV-ga. Vastupidi – hästi vormistatud ja konkreetne CV aitab Sul silma paista ka kiiretes värbamistes.
Jäta alles vaid info, mis on konkreetse töö jaoks relevantne.
Kui kandideerid eri valdkondadesse, võid luua mitu sihitud CV-versiooni.
Hoia alles üks põhjalikum ja üldisem CV, mida saad kasutada püsiva töökoha otsingul.
Kui CV pole ammu üle vaadatud, võta see ette juba täna.
4. Kasuta tööportaale nutikalt
Selle asemel, et tööpakkumiste lehekülgi pidevalt käsitsi värskendada, telli sobivad pakkumised oma e-postile. Nii saad kiiresti reageerida ja oled teistest tööotsijatest sammu ees.
Samuti soovitame luua kasutajakonto, lisada CV ja täita profiil võimalikult põhjalikult – nii võivad potentsiaalsed tööandjad ka ise Sinuga ühendust võtta.
5. Ole paindlik ja valmis suunda muutma
Kui oled mõnda aega otsinud, kuid sobivat pakkumist pole veel leidnud, tasub hetkeks samm tagasi astuda ja oma strateegia üle vaadata. Võib-olla saad laiendada otsingupiirkonda või proovida midagi täiesti uut?
Ajutise töö puhul on paindlikkus eriti oluline – just see aitab Sul leida kiiremini võimalusi ja hoiab motivatsiooni kõrgel, ka siis, kui kõik ei lähe esimesel katsel plaanipäraselt.
PS! Ära unusta: ajutine töö võib viia uue karjäärivõimaluseni. Paljud pikaajalised töösuhted saavadki alguse lühiajalisest koostööst.