5 põhjust võtta vastu ootamatud tööintervjuud
Võimalus haarata parem töökoht võib avaneda üsna ootamatult. Pealegi, kui oled parasjagu paremat töökohta otsimas, tundub see märksa keerulisem sellest, kui oled oma tööga igati rahul. Kui Sul juba on väljakutseid pakkuv töökoht, on üsna kerge ootamatust tööintervjuust keelduda. Miks peaksid, plaanimata töökohta vahetada, siiski intervjuule ilmuma?
1. Harjutamine teeb meistriks
Kulunud väljend ei vähenda ütluse väärtust. Ka tööintervjuul osalemist peab harjutama, et oleksid valmis ootamatusteks. Olles juba vähemasti mõned aastad tööelu elanud tead, et tööalaseid vangerdusi tuleb elus ette ning pahatihti on neid raske ennustada. Seepärast peaksidki oma intervjuul osalemist lihvima ka siis, kui hetkel aktiivselt tööd ei otsi.
2. Kes Sa oled?
Sinu tänane intervjueerija võib homme töötada Eesti ihaldusväärseima tööandja heaks. Intervjuul osalemine annab Sulle võimaluse uute tutvuste loomiseks, mis võivad mõne aja möödudes üsna kasulikuks osutuda.
3. Tagasiside
Ilma igasuguse pingeta saad värbamiskonsultandilt küsida, mis on Sinu suurimad nõrkused ning intervjuul tehtud vead. Kaotada ei ole ju mitte midagi, kuna täna Sa veel aktiivselt uut töökohta ei otsi. Võita on aga paljugi, sest uut töökohta otsima asudes tuleb saadud tagasiside Sulle suuresti kasuks.
4. Avatud uksed
Võibolla ei ole antud ametikoht just see, mida sooviksid, kuid intervjuul osalemine annab Sulle tulevikus lisakaardi, kui kandideerid sama ettevõtte mõnele teisele ametikohale.
5. Läbirääkimised
Kauplemine on osa tänapäeva tööelust. Olgu selleks siis palgaläbirääkimised või mõned muud tingimused, mida soovid parandada. Läbirääkimisoskusi saad proovile panna ning arendada just tööintervjuul osaledes ning see tuleb kasuks ka Sinu tänasel ametikohal. Kui Sinu palk on pikalt juba samal tasemel püsinud, siis ehk peaksid arendama oma oskust palgaläbirääkimisi pidada?