2023-08-23 14:48:55

Kuidas leida kiiresti hooajatöötajaid?

11.06.2021

Kuidas leida kiiresti hooajatöötajaid?

Maikuust alates leevenema hakanud piirangud on tekitanud tööturul positiivse, kuid samal ajal ka pisut keerulise olukorra – tööpakkumiste arvud muudkui kasvavad, tööotsijatel on valikuvõimalusi juurde tulnud, kuid tööandjate jaoks tähendab see seda, et konkurents sama valdkonna töötajatele on muutunud vägagi tihedaks.
Kuna hooajatöötajaid on aga nüüd ja kohe vaja, jagame 5 soovitust, kuidas tööotsijatele paremini silma jääda.

Tööpakkumise pealkiri

See on esimene asi, mis tööotsijatele silma jääb. Kui pealkiri ei ole piisavalt konkreetne ega anna infot ajutise töökoha kohta, võib jääda see lihtsalt tähelepanuta. Seega mida lühem ja täpsem on tööpakkumise pealkiri, seda rohkem saab kuulutus ka tähelepanu.

Pealkirja näide: Komplekteerija (suveks) / Turvatöötaja (õhtune vahetus) / Abitööline (15.07-18.07)

Ajavahemik ja tööajad

Kui tööotsija on tööpakkumise juba lahti teinud, siis suure tõenäosusega arvab ta, et võib-olla on see töö tema jaoks sobilik. Teise asjana loodab ta aga kohe aru saada, millised oleksid tööajad või ajavahemik, mille jooksul peaks töö tehtud saama. Mõnele sobib ainult päevane töö, mõnele õhtune, mõni otsib lisatööotsa ja mõni soovib veeta suvised nädalavahetused hoopis mööda Eestimaad matkates.

Too töökirjelduses kindlasti välja, mis päevadel, kellaaegadel, millistes vahetustes ja kui suure koormusega peaks tööotsija olema valmis Sind abistama.

Asukoht

Kui ajad klapivad, siis järgmisena rändab pilk asukohta otsima. Kui ettevõtte kontor, tootmine või näiteks komplekteerimiskeskus asub suuremast linnast väljaspool, siis peaks olema kindlasti kirjas, mis variandid on sinna jõudmiseks. Kas pakutakse tasuta transporti, kompenseeritakse kütusekulu või tuleb tööotsijal endal kohalejõudmise variant leida?

Palk

Rahast ei saa hooajatöö puhul üle ega ümber, sest kui sarnaseid tööpakkumisi on mitmeid, valitakse ikka pigem selle alusel, kus tööotsija teab, et pakutav palk on tema jaoks konkurentsivõimeline. Hooajatöödel palgavahemiku saladusse jätmine vähendab märkimisväärselt tööpakkumise efektiivsust, sest kandideerijad avavad pigem konkureerivaid tööpakkumisi.

Tööportaali statistikast on selgelt näha, et näiteks teenindusvaldkonna tööpakkumistel aitab palgavahemiku avaldamine tuua pea kaks korda rohkem kandideerijaid.

Lisaks hoiab palga(vahemiku) märkimine ka Sinu kui tööandja aega kokku – see aitab kohe selekteerida välja need inimesed, kes ei ole valmis antud summa eest tööd tegema ja võimaldab suhelda ainult piisavalt motiveeritud tööotsijatega.

Kas sobib ka noorematele?

Paljud kooliõpilased lausa ootavad pikisilmi suve, et saaks endale põnevaid töökogemusi hankida ja taskuraha teenida. Kui Sinu poolt pakutav töö seda võimaldab, pane kindlasti kirja, mis vanusest alates oled valmis enda juurde noori värbama. Lisaks aitab vanusepiiri mainimine hoida kandideerijate taset ühtlasemana.

Kindlasti ei tohiks unustada, et kuna hooajatöötajad on huvitatud eelkõige kiirest värbamisprotsessist, siis peaks suhtlus ja infovahetus olema võimalikult kiire. Uue töötaja värbamine võib sõltuda mitte nädalatest ega isegi päevadest, vaid tundidest.

Vajad hooajatöötajaid? Vaata meie pakkumist.

Loe ka: Ära kingi konkurendile töötajaid ehk kuidas värvata efektiivsemalt