2023-08-23 14:48:55

4 soovitust, kuidas korraldada edukat kandideerimisprotsessi

23.10.2018

4 soovitust, kuidas korraldada edukat kandideerimisprotsessi

Praegusel keerulisel ja tööjõupuuduse käes vaevleval tööturul on ülioluline pöörata tähelepanu töövõtjate kandideerimiskogemusele. Just see on üks olulisematest faktoritest, mis määrab, kui kerge või raske on edaspidi ettevõttel leida endale vajalikke töökäsi.
Tasub meeles pidada, et kandideerimisprotsess ei puuduta vaid töölepingu sõlminud konkursi võitjat ja tema uut tööandjat, vaid kõiki konkursis osalejaid. Kogemus Sinu ettevõttega algab juba tööpakkumise lugemisest ja lõpeb mittevalituks osutunud kandidaatide jaoks äraütleva kirja saamisega.

Selleks, et vältida tööotsijate kandideerimisprotsessis pettumist ei peagi tegelikult tegema midagi keerulist, vaid järgima lihtsaid ja kergesti kasutusele võetavaid soovitusi.
1. Ole töökuulutust koostades aus
Tööpakkumine, mida kasutati aastaid tagasi uue meeskonnaliikme leidmiseks, on võib-olla küll tolle aja kohta suurepäraselt koostatud, ent siiski tasuks enne uue töötaja otsimise alustamist tööpakkumine uuesti üle vaadata.
Tuleks mõelda, kas kõiki oskusi ja isikuomadusi, mis kord kirja on pandud, ka reaalsuses vaja on. Äärmiselt oluline on olla aus tööülesannete loetlemisel ning väärtuspakkumise koostamisel – selle asemel, et teatud ülesandeid ilustada või kirjeldada hüvesid, mida tegelikkuses ei eksisteeri, tuleks lahti kirjutada, millega uus inimene tegelikult igapäevaselt tegelema hakkab ning millised on tööandjapoolsed ootused temale.
2. Ära hoia oma ettevõtte kultuuri saladuses
Väärtuspakkumise märkimine töökuulutusele on küll väga soovitatav, ent mitte ainus võimalus ja lahendus, kuidas potentsiaalseid kandidaate veenda, et just Sinu ettevõttesse tasuks kandideerida. Info on tänapäeval vaid mõne kliki kaugusel – veendu, et jagad oma ettevõtte väärtusi, saavutusi, aga ka põhjendusi, miks just Sinu ettevõttes on hea töötada. Miks ei tasuks ettevõtte kultuuri saladuses hoida? Ikka selleks, et meelitada enda juurde õigeid talente, kelle väärtused ja hoiakud ühtiksid ettevõtte omadega.
3. Piirdu mõõduka värbamisprotsessi pikkusega
Võib küll tunduda väga ahvatlev konkursile kandideerinud inimestelt korjata väärtuslikke ja värskeid ideid, kuidas üht või teist asja saaks paremini teha, kuid tasuks meeles pidada, et mida keerulisemasse kandideerimisvoorude rägastikku Sa potentsiaalselt sobivad kandidaadid meelitad, seda vähem valikut Sul töövõtjate näol protsessi lõpuks alles jääb.
Kui tööotsijal on valida kahe tööandja vahel, kellest üks alustab kohe kodutööde ja isiksusetestidega ning teine soovib alguses vaid vabas vormis saada aru, mis on tööotsija motivatsioon just sellele konkursile kandideerimise osas, siis suure tõenäosusega soovitakse edasi minna teise tööandjaga.
4. Sea eesmärgiks olla kiire vastaja ja tagasiside andja
Kui oled tööpakkumisse lisanud e-posti aadressi või telefoninumbri, siis ole ka tegelikult valmis kandidaatide kirjadele ja kõnedele vastama.
Tasub meeles pidada, et tööpakkumisele kandideerivate inimeste seas võib olla ka Sinu ettevõtte potentsiaalseid kliente või koostööpartnereid. Seega on iga kiri ja kõne oluline.
Isegi, kui pead vastama, et tööotsija ei sobi Sinu väljakuulutatud konkursile, on see igal juhul parem olukorrast, kus positsioonist huvitatutele ei vastata ei kirja, ei telefoni teel ja nad ei saa vajalikku tagasisidet.

Kui tunned, et Sul ei ole aega või oskust kandidaatidega tegelemiseks, kuid tahaksid, et töövõtjad jääksid kandideerimisprotsessiga rahule, tasub värbamisprotsess usaldada CVKeskus.ee värbamistiimile.