2023-08-23 14:48:55

5 võimalust sagedase töökohavahetuse seletamiseks

14.09.2020

5 võimalust sagedase töökohavahetuse seletamiseks

Tänapäeva ühiskonnas jääb aina vähemaks inimesi, kes töötavad aastakümneid ühel ja samal ametikohal. See aga ei tähenda, et Sinu CV, kust selgub, et oled pidevalt ettevõtteid vahetanud, personaliinimestel küsimusi ei tekitaks. Kuidas selle olukorra puhul kõige paremini käituda, kui töökohavahetust on mõjutanud erinevad põhjused?
Jagame Sulle 5 võimalust, kuidas pöörata mitmekesine CV enda kasuks:
Rõhu külluslikule kogemuste pagasile
Kui oled kursis paljude erinevate valdkondadega või ühes valdkonnas mitmete ettevõtetega, võib teatud olukordades see isegi kasuks tulla.

Näiteks siis, kui soovid kandideerida värbajaks, kes peab kohalikku turgu hästi tundma või turundusspetsialistiks, kes ei saa teha oma tööd, valdkonnas orienteerumata. Samuti ei saa olema kerge algus müügijuhil, kellel napib kogemusi väga erinevate inimestega suhtlemisel ning uute oskuste ja info kiirel omandamisel.

On oluline, et oskaksid tuua välja põhjendatud argumendid, kuidas Sinu senine kirju karjääritee Sind uues ametis aidata võiks.

Seo erinevad töökogemused tervikuks
Ehk oled vahetanud sageli töökohti samas valdkonnas? Oled näiteks peensusteni kursis ostuspetsialisti tööülesannetega ja tead, kuidas erinevates ettevõtetes samal ametikohal tööd tehakse?
Sel juhul pööra rõhku oma rikkalikule kogemuste pagasile, mille abiga saad tuua potentsiaalsele uuele tööandjale lisaväärtust, aidates ümber seada võib-olla juba iganenud harjumuslikke ülesannete jaotusi.

Väldi CV-s suuri ajalisi auke
Jah, võib-olla tegid vahepeal töid, mis täitsid lihtsalt raha teenimise eesmärki ega arendanud Sind erialaselt edasi. Siiski ei tasuks sellises olukorras peljata nende mainimist ja lühidalt kirjeldamist, mida kasulikku Sa nendest töösuhetest õppisid.

Näiteks võid koondada nad ka ühise nimetaja alla ja märkida näiteks nii: „09.2013 – 03.2016 Teenindusvaldkonna töökohad“. Sel juhul ei pea Sa hakkama välja tooma igat töökogemust eraldi, vaid saad lühidalt kirjeldada, milliste tööülesannetega vahepeal kokku puutusid.
See aitab Sul hoida CV-d piisavalt informatiivsena ja ei lase sel liiga pikaks venida.

Keskendu oma oskustele ja tugevustele
Ära muretse asjade pärast, mida Sa ei saa muuta. Tasub hoopis keskenduda omandatud oskustele – nii ülekantavatele kui ka reaalselt näiteks ülikoolis omandatutele. Las säravad Sinu CV-s võõrkeeleoskused, Sinu tõelised tugevused ja võimekus anda endast parim.

Ole valmis küsimusteks!
Töövestluse lahutamatuks kaaslaseks on küsimus viimaselt töökohalt lahkumise põhjuste kohta. Kui Sul on olnud palju lühikesi töösuhteid, uuritakse ilmselt ka nende tagamaid. Selle asemel, et esitada pooletunnist ja üdini detailset ülevaadet kõikidest põhjustest, vasta küsimustele lühidalt, ausalt ja nii avameelselt kui võimalik.

Kokkuvõttes ei ole oluline, kui kirju on Sinu CV, vaid kuidas suudad end töövestlusel näidata. Anna endast parim, et vastas istuv isik jõuaks järeldusele, et just Sinus peitub võimekus ja soov nende ettevõttesse panustada ning uus töökoht võibki olla Sinu!